Volkan Yürük Kimdir?

     SANATSAL BİYOGRAFİ 

        Volkan Yürük ; 1980 tarihinde dünyaya geldi. Öğretmen çocuğu olan Volkan mütevazi bir ailenin dört çocuktan bir tanesi olup İstanbul Ataşehir ‘de ikamet etmektedir.

        Kafkas Üniversitesi Dış Ticaret mezunu olan Volkan YÜRÜK İstanbul’da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü de bitirerek eğitim hayatına nokta koyup,iş hayatına radyo programları ve tiyatro oyunları ile devam etti. Birçok Ulusal ve Yerel Radyo – Tv kanallarında programlar yaptı.

        Volkan YÜRÜK,1997 Yılında Kadıköy Sanat Merkezi’nin düzenlediği oyunculuk sınavına girip ilk üçte yer alarak , ücretsiz oyunculuk ve yönetmenlik eğitimi almaya başladı.İlk sahne deneyimine burada başlayan Volkan , Oyuncu,Sunucu olarak yaklaşık 15 yıldır Sahne Sanatları ile yakından ilgilenmektedir.

        Türkiye’de 50 ‘den fazla ilde Çocuk Programları ve Sunumlar gerçekleştiren Volkan YÜRÜK Bunların dışında ,Almanya,Fransa,Hollanda,İsviçre,Belçika,Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde de sahne almıştır.

        2014 Yılı itibari ile ‘’VOLKAN ABİ’DEN EĞİTİCİ ÇOCUK ŞARKILARI’’ adı ile bir çocuk albümü çıkartan Volkan YÜRÜK aynı zamanda Türkiye’de vantrilok kukla sanatını ilerletmeye çalışan ve yaşatan sayılı sanatcılardan biridir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR

• Tiyatro 2001

KADIKÖY SANAT MERKEZİ

• Oyunculuk 1997

BAŞKENT AKADEMİ

* DİKSİYON VE GÜZEL KONUŞMA 2009
* OYUNCULUK VE YÖNETMENLİK 2009

* DUBLAJ VE SESLENDİRME 2010
* SUNUCULUK VE SPİKERLİK 2010

EĞİTİM ALDIĞI BAZI ÖĞRETMENLERİ

ALTAN ERKEKLİ – SEZAİ AYDIN – SUNGUN BABACAN – CEVDET ARICILAR – HAKAN KAÇAN – MÜGE ORUÇKAPTAN – EBRU ERKEKLİ

ROL ALDIĞI DİZİLER VE REKLAMLAR

ACI HAYAT,ARKA SOKAKLAR,TURKCELL 3G REKLAMLARI,118 80 REKLAMLARI,HIRSIZ POLİS,AKASYA DURAĞI,SEMUM,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.